Prekyba akcijomis arba tikėk tik savo informacija

Paskelbė milijonierius 30 December 2015 | 1 Komentarai

Žymės: , ,

Dauguma jaunųjų investuotojų susiduria su prekyba akcijomis - pirmoji patirtis investuojant ir vadovaujantis savo intuicija. Šiuo metu bankų mokamos palūkanos yra artimos 0, tad žmonės stengiasi uždirbti daugiau nei bankų siūlomas uždarbis (palūkanos).

Investuotojų sprendimai yra priimami remiantis skirtinga informacija, tačiau pagrinde tai įmonių finansinės ataskaitos kurias paruošia audito kompanijos. Visgi pastarieji įvykiai su banku "Snoras" parodė, kad pasitikėti šiomis ataskaitomis - negalima. Spaudoje galima rasti straipsnių, jog audito įmonės nekokybiškai atlieka savo paslaugas, pvz. "Įmonei „Ernst & Young Baltic" aplaidus "Snoro" auditas". Tačiau net ir nustačius auditorių darbo netikslumus, eiliniai investuotojai nėra apsaugomi. Šiuo atveju, LB ir valstybė gavo iš audito įmonės "sutartą" sumą (baudą) už nekorektiškai atliktą darbą. Remiantis aukščiau aprašyta situacija aišku, kad finansinės ataskaitos nepateikia informacijos ir klaidina vartotojus priimant sprendimus (LB ir kitos institucijos atsakomybės neprisiima ir neprisiims).

Dažnai investuotojai renkasi mažiau "pavojingas" akcijas, pvz. buvusį Telekomą, dėl mokamų dividendų siekiančių 5%. Tai galima laikyti saugia investicija, kadangi akcijų vertė svyruoja mažai, o gaunamų dividendų suma yra didelė. Yra ir kitų akcijų, kurių kaina mažai svyruoja, o taip pat mokami dividendai.

Šiuo metu, keičiantis valiutai, galima apsvarstyti ar verta ir ar norite nusipirkti apyvartoje nenaudotų litų ir ateityje juos pardavinėti internetiniuose aukcionuose ar kolekcininkams.

Paskutinė, ir ko gero svarbiausia investicija - investicija į save. Skirkite laiko bei pinigų savo pomėgiams, skaitykite knygas kurios praplės jūsų vaizduotę ir akiratį, bei leis išmokti naujų dalykų. Populiarios internetinės mokymosi sistemos leidžia mokytis naujų dalykų, dalyvauti interaktyviose paskaitose bei įgyti naujų žinių.

 

Parašykite komentarą

Komentarai

Šio puslapio kol kas niekas nepakomentavo.

Šio puslapio komentarų RSS | Visų komentarų RSS